Codemedia zoptymalizuje kampanie radiowe dzięki Breaktime

Przez 1 lutego 2018 Z życia firmy

Nasz dom mediowy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i wzbogaca ofertę. Od początku roku korzystamy z oprogramowania Breaktime firmy Telmar Peaktime. Narzędzie to zapewnia kompleksową obsługę w zakresie planowania i zakupu czasu radiowego zgodnie  z funkcjonującymi standardami rynkowymi.

Celem poszerzenia oferty jest ciągłe doskonalenie oferowanych usług. Breaktime jest jednym z najważniejszych oprogramowań stosowanych do optymalizacji kampanii radiowych na polskim rynku. Do tej pory był wykorzystywany jedynie przez stacje oraz biura reklamy stacji radiowych.

Zdecydowaliśmy się na zakup tego narzędzia, ponieważ uważamy, że radio to bardzo ważne medium w mediamixie. Skuteczna kampania to taka, która łączy mix dostępnych kanałów komunikacji. Niestety często bywa tak, że działania w radiu są planowane głównie w oparciu o poziom rabatu, a nie efektywność kosztową danej stacji w konkretnej grupie celowej. Wierzymy, że Breaktime pozwoli nam przenieść model planowania stosowany do tej pory w telewizji również na pole planowania kampanii radiowych – mówi Bartosz Zientek, Group Account Director, Codemedia.