Żegnamy Showmax

Przez 13 grudnia 2018 Okiem Ekspertów

Tomasz Choroszewski wypowiedział się na temat wycofania platformy Showmax z Polski. Platforma sVoD znika z polskiego rynku wraz z końcem stycznia 2019.

Platforma Showmax jest dostępna w Polsce od niespełna dwóch lat. Nagła decyzja była olbrzymim zaskoczeniem dla partnerów nadawcy VoD. Z mediowego punktu widzenia, zniknięcie platformy z rynku było kwestią czasu, czego dowodem jest wypowiedź między innymi Tomasza Choroszewskiego na łamach serwisu wirtualnemedia.pl.

Od dłuższego czasu zasięg Showmax był mocno skorelowany z wydatkami reklamowymi. Ponadto zajmował on ostatnie miejsce wśród największych graczy VoD Polskiego rynku, dlatego można było spodziewać się jego wycofania.Polacy lubią darmowe serwisy umożliwiające oglądanie filmów i seriali bez ponoszenia żadnych opłat (np. cda.pl). Wejście na polski rynek Showmaxa i Netflixa miało wpłynąć na zmianę zachowań konsumentów i przyzwyczajanie ich do płacenia za dostęp do ich zasobów. Wycofanie się Showmaxa z naszego kraju na pewno zwolni wzrost użytkowników w tej kategorii inie jest dobre dla całego VoD. Na wycofaniu się Showmaxa z Polski skorzystają serwisy posiadające kontent zbliżony do tej platformy VoD, takie jak, chociażby vod.pl czy Netflix. Z pewnością będą one przejmować użytkowników Showmaxa, aczkolwiek nie znacznie wpłynie to na ich pozycje na rynku.

Więcej na temat wycofania się Shomax z Polski można przeczytać w artykule -> https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-showmax-znika-z-polski-dlaczego-co-z-produkacjami