Wyzwanie #Trashtag challenge podbija internet. Zachęca do sprzątania śmieci w okolicy

Przez 25 marca 2019 Okiem Ekspertów

Zrób sobie zdjęcie w zanieczyszczonym miejscu, posprzątaj je i ponownie zrób zdjęcie – na tym polega #Trashtag challenge. Nowa akcja w internecie to cykl wyzwań dla użytkowników. Czy ma szansę zdobyć popularność w Polsce?

Portal Wirtualnemedia.pl zapytał Kryspina Kucia, specjalistę ds. social media i contentu z naszego domu mediowego Codemedia, o opinię na temat kampanii rozpoczętej przez Byrona Romana. Jego zdaniem akcja to „przejaw tego, jak potężnym narzędziem może być internet”.

„#TrashTag jest kolejnym, które warto zapamiętać. Ciekawe jest to, w jak prosty sposób można zaangażować tak wielu ludzi i pobudzić ich do działania. Akcja #TrashTag może być dla wielu organizacji dobrym przykładem tego, w jaki sposób zwrócić na siebie uwagę. Warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej pokazać jak wiele może zdziałać jedna osoba swoją pozytywną postawą oraz słowami, niż podejmować kolejne próby działań opartych głównie na kontrowersji. Podsumowując, w przypadku #TrashTag, czołowe hasło polskiego pozytywizmu nie traci na ważności” – mówi Kryspin Kuć.

Artykuł dostępny jest na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/trashtag-challenge-co-to-jest-zacheca-do-sprzatania-smieci-w-okolicy-i-zrobienia-sobie-zdjecia