Hubert Jeżak odkrywa tajniki SEM przed NGOs

Przez 17 czerwca 2019 Okiem Ekspertów

Hubert Jeżak, Head of SEM w naszym domu mediowym, kontynuuje charytatywny projekt szkoleń z Google Ads i Grants dla organizacji pozarządowych i pożytku publicznego. Najnowsza edycja warsztatów odbyła się 11 czerwca br. W spotkaniu wzięła udział Fundacja Łąka.

Uczestnicy warsztatów poznali program Google Grants, a także możliwości wykorzystywania dostępnych w jego ramach funduszy na promocję swoich działań w wyszukiwarce Google.

Program Google Grants daje organizacjom non-profit, spełniającym określone kryteria, szansę na skorzystanie z grantu na działania reklamowe.

W praktyce oznacza to, że organizacje pożytku publicznego mogą otrzymywać od Google 10 tys. USD miesięcznie do przeznaczenia na reklamę w wyszukiwarce Google. To doskonała okazja na wykorzystanie potencjału reklamy Google Ads do promocji swoich działań statusowych, pozyskiwania darowizn, a także zainteresowania potencjalnych wolontariuszy i darczyńców – wskazuje Hubert Jeżak, Head of SEM w Codemedia. Niestety wiele podmiotów non-profit nie posiada wiedzy na temat kampanii SEM w internecie i nie potrafi skorzystać z platformy Ads, przez co traci przyznany grant– dodaje.

Hubert Jeżak kilka miesięcy temu objął stanowisko Head of SEM w Codemedia, gdzie odpowiedzialny jest m.in. za strategiczne planowanie, analizę i nadzór nad realizacją kampanii SEM. Swój projekt szkoleń dla NGOs rozpoczął wcześniej, bo już w 2018 roku i kontynuuje go do tej pory.

Kurs Huberta Jeżaka to dawka wiedzy i umiejętności, które z zupełnego laika w jeden dzień robią osobę zdolną samodzielnie ustawić jakościową reklamę swojej organizacji. To naprawdę dużo, zważywszy na to, jak skomplikowane i zmienne są wymagania Google Ads. Naszej małej fundacji nigdy nie byłoby stać na komercyjne szkolenie na takim poziomie oraz skrojone na miarę naszych potrzeb. Dlatego nie możemy wyjść z podziwu, jak genialnym i wartościowym pomysłem jest ten warsztat – wskazuje Agnieszka Nowak, Fundacja Łąka.

Szkolenie dla Fundacji Łąka przeprowadzone zostało w naszej siedzibie, w ten sposób wsparliśmy najnowszą edycję warsztatów prowadzonych przez Huberta.