„Fakty” liderem oglądalności w I półroczu, „Panorama” z największym spadkiem

Przez 9 lipca 2019 Okiem Ekspertów

Portal wirtualnemedia.pl przyjrzał się wynikom oglądalności czołowych programów informacyjnych w pierwszym półroczu tego roku. Zestawienie otwierają „Fakty” TVN z udziałem w rynku na poziomie 21,48 proc. Odnotowały one największy wzrost w porównaniu rok do roku – serwis zyskał 4,80 proc. widzów. Na kolejnych pozycjach znalazły się programy TVP 1 – „Widomości” i „Teleexpress”.

Katarzyna Baczyńska, TV Director w Codemedia, komentuje wyniki oglądalności wszystkich wziętych pod lupę serwisów:

Poziom widowni w grupie 4+ niemal wszystkich analizowanych serwisów informacyjnych w stacjach BIG4 utrzymał się na zbliżonym poziomie. Jedynym wyjątkiem są „Fakty” TVN, których liczba widzów znacząco wzrosła. Co ciekawe, poziom widowni programów informacyjnych w TVP1 ustabilizował się, co wcale nie jest oczywiste w związku ze spadkiem udziału całościowego tej anteny. Dotyczy to wszystkich stacji z grupy BIG4: o ile ich skumulowany udział zmalał w tym półroczu względem 1 półrocza 2018 roku, o tyle w przypadku analizowanych programów znaczący odpływ widowni nie miał miejsca. Może być tak, że programom informacyjnym sprzyjały wybory do Europarlamentu. Co więcej, to w grupie komercyjnej 16-49 nastąpił procentowo większy przyrost poziomu widowni niż w grupie 4+ – oznacza to, że to przede wszystkim osoby młodsze oglądały w 1 półroczu serwisy informacyjne częściej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

Polecamy artykuł na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ogladalnosc-programow-informacyjnych-i-polrocze-2019-fakty-liderem