Ponad połowa widzów „Wiadomości”, „Panoramy” i „Teleexpressu” ma min. 60 lat. „Fakty” i „Wydarzenia” z nieco młodszą widownią.

Przez 18 grudnia 2017 Bez kategorii

Portal Wirtualnemedia.pl, na podstawie udostępnionych przez nas danych, opublikował analizę dotyczącą oglądalności polskich serwisów informacyjnych. Wynika z niej, że najchętniej oglądają je osoby starsze. Dużą część widowni stanowią też emeryci oraz osoby o stosunkowo niskich dochodach. Jest to szczególnie widoczne w przypadku audycji TVP: „Wiadomości”, „Teleexpressu” i „Panoramy”.

W artykule możemy przeczytać m.in., że średnia widownia głównego wydania „Faktów” na antenie TVN i TVN24 BiS w listopadzie br. wyniosła 3,31 mln widzów, „Teleexpressu” w TVP1 i TVP Info – 3,21 mln, „Wiadomości” w TVP1 i TVP Info – 2,74 mln, „Wydarzeń” w Polsacie, Polsacie News i Polsacie News 2 – 2,36 mln, a „Panoramy” w TVP1 i TVP Info – 1,86 mln.

Co więcej, w okresie od 1 września do 30 listopada 2017 główne wydanie „Faktów” w TVN i TVN24 oglądało średnio 58,48 proc. kobiet i 41,52 proc. mężczyzn. Mniej sfeminizowaną widownię mają serwisy Telewizji Polskiej, które śledzi tylko minimalnie więcej kobiet niż mężczyzn.

Zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem, w którym wypowiada się nasz ekspert Bartosz Zientek, dostępnym na stronie: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wiadomosci-panoramy-i-teleexpressu-ogladaja-osoby-w-wieku-min-60-lat-fakty-i-wydarzenia-z-nieco-mlodsza-widownia