Hojnie zasilana z budżetu państwa TVP odwróciła niekorzystny trend spadkowy

Przez 5 czerwca 2018 Bez kategorii

Pieniądze z budżetu państwa pomogły telewizji publicznej poprawić wyniki głównych anten. Liderami nadal są jednak Polsat i TVN. Jak podaje portal gazetaprawna.pl TVP 1 i TVP 2 w zakończonym właśnie sezonie poradziły sobie lepiej niż przed rokiem. Obie stacje zwiększyły udziały w grupie komercyjnej, czyli wśród widzów mających 16–49 lat.

 W materiale wypowiedzi udzieliła Katarzyna Baczyńska, nasz TV Director. Zwraca ona uwagę m.in. na to, że choć wzrost TVP 1 i TVP 2 w grupie komercyjnej nie był wiosną duży, to z punktu widzenia profilu widowni tych stacji jest bardzo istotny – bo telewizja publiczna zawsze miała trudności z przyciąganiem do swoich programów młodszego audytorium.

W setce najchętniej oglądanych wiosną audycji przeważają pozycje emitowane w telewizji publicznej. Największymi hitami okazały się transmisje skoków narciarskich – konkurs w Vikersund obejrzało 6,4 mln osób. Niżej uplasował się piłkarski mecz towarzyski Polska – Korea. Natomiast w telewizyjnej Dwójce królował serial „M jak miłość” (najpopularniejszy odcinek obejrzało 6,3 mln osób), a z programów rozrywkowych najlepiej wypadła „Familiada” (3,2 mln).

Zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem na: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1128075,tvp-na-plusie-ale-bedzie-strata.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+GazetaPrawna-Biznes+%28Gazeta+Prawna+-+Biznes+i+prawo+gospodarcze%29