Ewolucja video i świat superbohaterów na Akademii Codemedia

Przez 30 maja 2019 Akademia

29 maja br. odbyła się kolejna edycja wykładów w ramach Akademii Codemedia. Tym razem uczestników spotkania przenieśliśmy do świata superbohaterów. Na przykładzie wybranych postaci z komiksów Marvela przybliżaliśmy tajniki różnych mediów elektronicznych tłumacząc jak zapanować nad video marketingiem w firmie.
 
W ramach Akademii Codemedia prowadzimy wykłady, podczas których dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem z zakresu planowania różnych typów mediów. Wśród nich coraz ważniejszą rolę odgrywają kanały cyfrowe, szczególnie telewizja i internet.
 
Tematem tej edycji warsztatów był szeroko pojęty video marketing. W trakcie wykładów nasi eksperci odpowiadali na pytania i wyzwania pojawiające się w codziennej pracy osób pracujących w działach marketingu firm. Mówili m.in. o tym, w jaki sposób uniknąć pułapki grupy referencyjnej w telewizji linearnej oraz jak nie tylko tanio, ale i efektywnie kupować czas reklamowy w telewizji. Uczestnicy mogli dowiedzieć się ponadto czy i w jakich przypadkach warto zapłacić więcej za odtworzenie reklamy w Internecie. Prelegenci wskazywali także kiedy programatyczny zakup video jest skuteczniejszy od zakupu standardowego u wydawcy. Pokazaliśmy również, że możliwe jest łączenie danych dotyczących telewizji linearnej i VOD pomimo braku badań jednoźródłowych.
 
Wśród prowadzących znaleźli się:

  • Piotr Bieńko – CEO
  • Katarzyna Baczyńska – TV Director
  • Bartosz Zientek – Group Account Director
  • Tomasz Choroszewski – Digital Media Director
  • Michał Gąś – Head Of Programmatic
  • Rafał Drosik – Customer & Data Intelligence Director
  • Maciej Rzeżuchowski – Group Account Director
  • Jakub Zientek – Social Media & Content Deputy Director

 
Dlaczego tym razem zdecydowaliśmy się na porównanie mediów do superbohaterów? To proste – zarówno jedna grupa, jak i druga jest z nami od dawna. Superbohaterowie ewoluując od lat skutecznie walczą o uwagę widza, podobnie jak różne formy video w świecie reklamy. Od kilku lat przybliżamy firmom świat mediów i reklamy zrozumiały i praktyczny sposób. Spotyka się to z pozytywnym odbiorem. Na ostatnim spotkaniu ponad 85% słuchaczy – w anonimowej ankiecie – wskazało, że poleciłoby nasze wykłady znajomym.